вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Nieadekwatnie konserwowane ogrodzenia drewniane szybko się dewastują i mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od poprawnego oraz skrupulatnego przygotowania towaru na ogrodzenie, bowiem od tego zależy wynik finalny własnych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drzewa niezbędne jest ocena, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed postępem biokorozji, powinno się nanosić kolejne preparaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie utworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ów sposób płot zostanie matowe oraz przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który efektywniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im wiele uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w przypadku płotów z plastiku. Ów wariant płotów jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий